80 obchodů na cestě kolem světa

80 obchodů na cestě kolem světa

Dovedete si představit, že byste si jednoho dne sbalili batoh, vybrali životní úspory a vydali se na cestu kolem světa s cílem, že své peníze zdvojnásobíte? Jestli jsem ve vás vzbudila alespoň trochu zvědavosti, zkusím vás zlákat k britskému pořadu Around the World in 80 trades.

Jeho hlavní aktér, Conor Woodman, býval finančním analytikem na komoditním trhu. Do chvíle, než se rozhodl, že by si chtěl vyzkoušet obchodování se zbožím nejen v číslech na monitoru počítače.

6256971Jeho cesta kolem světa trochu připomíná oblíbenou pohádku o tom, jak dědeček měnil, až vyměnil – Conor na jednom místě nakoupí zboží, zajistí jeho přepravu o pár set kilometrů dál, a zde jej (ideálně se ziskem) prodá – a vydá se za dalším nákupem zboží, které bude mít vyšší hodnotu na dalším místě, na které se vydá.

I když nemá prakticky žádné zkušenosti a o zboží, které nakupuje, neví obvykle vůbec nic – na většině obchodů nakonec vydělá.

Využívá totiž základního principu dovozu – jeden a ten samý kus zboží stojí zcela rozdílné peníze na dvou různých místech. Věc, která má v Číně či Indii hodnotu 1 dolaru se v západní Evropě či USA běžně prodává za cenu 10x vyšší – a často i víc.

Mou vlastní cestu k dovozu kdysi zahájil celkem legrační produkt – erotické vibrační kroužky. Možná je znáte z drogerie, kde se prodávají za cenu lehce přesahující 100 Kč. Na faktuře dovozce, kterou mi kolegyně podstrčila pro zasmání, vycházelo jedno balení zhruba na 28 haléřů. S přepravou a pojištěním na 30…

Dobrou zprávou je, že na to, abyste začali stejným způsobem vydělávat i vy, nepotřebujete do začátku životní úspory úspěšného komoditního makléře – bohatě stačí to, co vám zbylo z poslední výplaty.

V posledních letech jsem viděla nejeden e-shop vybudovaný ze základního kapitálu nepřesahujícího 1.000,- Kč. Část z nich dnes své majitele živí, další třeba „jen“ platí hypotéku…výměnou za pár hodin práce týdně.

Moc ráda tohle naučím i vás, pokud se k nim chcete přidat.

Pokud se do podobného podniku pustíte, oproti Conorovi máte jednu zásadní výhodu – můžete si vybrat zboží, které znáte, baví vás a dokážete odhadnout, jak na něj budou reagovat vaši zákazníci.

Celý dokument si můžete pustit na YouTube – pokud nevládnete angličtinou, stačí sledovat částky, které se u jednotlivých obchodů objevují 🙂

Ať se vám daří!

 

Lucie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *