Bestsellery pro rok 2017

Bestsellery pro rok 2017

Pamatujete si na loňský článek Sezónní hity a jak na nich vydělat? O nafukovacích vacích, které loni v létě bezkonkurenčně ovládly tabulku nejprodávanějších věcí, které nepotřebujete, ale rozhodně po nich zatoužíte? 🙂 A napadlo vás, na čem byste podobným způsobem mohli vydělat i vy?

Pojďme se podívat na pár věcí, které se letos nejvíce „točí“ na čínských obchodních portálech…

Jedničkou pro letošní rok jsou jednoznačně spinnery – antistresová hračka do ruky, která podle videí na youtube působí značně „návykovým“ způsobem. Aktuálně je najdete na titulních stránkách prakticky všech čínských obchodních portálů – na prvním místě se mi objevil i po dotazu na bestsellery na americkém Amazonu.

Hračka, kterou najdete pod názvem Fidget Spinner se prodává za ceny začínající hluboko pod 1 dolarem (za úplně obyčejné plastové), kousky s vyladěnějším designem se v lotu po 100 kusech prodávají za ceny mezi 3 a 7 dolary za kus.

Na Heuréce už jsem objevila docela hezký výběr mezi českými prodejci (s příjemně nastavenou marží) – což nicméně zase tolik neznamená. Přiznám se, že při psaní článku jsem na spinnery narazila poprvé, reklama tedy ještě zdaleka nezasáhla většinu populace 🙂

A co další zajímavé položky?

deyt1466758453679Na vrcholu prodejní pyramidy se pořád drží nafukovací vaky, které byly hitem loni. Pořizovací cena příjemně zlevnila – i při odběru poměrně malého množství se drží kolem 8 dolarů.

K dalším čínským hitům patří letos nejrůznější typy chytrých hodinek. Ceny jsou sice hodně příznivé, ale pokud s dovozem začínáte, do tohoto artiklu se raději nepouštějte – elektronika je pro dovozce trochu rizikové zboží, zejména díky nutnosti poskytovat na zboží dvouletou záruku.

Mezi bestsellery se dále objevují položky, které jsou stabilně na vrcholu (mobilní telefony, hodinky, šperky, oblečení…), vzhledem k letní sezóně trochu více převládá outdoorové zboží.

Pokud máte chuť se nejprodávanějšími položkami inspirovat, jednoduše si projděte titulní stránky čínských obchodních portálů (celkem obsáhlý seznam najdete i v e-booku Jak začít podnikat v importu). Většina stránek má vlastní seznam nejprodávanějších položek – pokud ho nenajdete přímo na titulce (ani jako odkaz), jednoduše zadejte název portálu do googlu společně se spojením „best sellers“.

Ať se vám daří!

Lucie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *