Elsa, Hello Kitty, Shrek a Mickey Mouse – jak je to s dovozem

Elsa, Hello Kitty, Shrek a Mickey Mouse – jak je to s dovozem

Už dávno se ví, že děti i dospělí milují hrdiny svých oblíbených filmů – a příliš neváhají za ně utrácet. Přiznejte se, máte vy či vaše děti tričko StarWars, šaty s prasátkem Peppou nebo alespoň propisku se Spidermanem? Není žádným tajemstvím, že občas vydělají figurky, samolepky a baťůžky s oblíbenými postavičkami víc, než samotný film.

Při brouzdání na asijských obchodních portálech na oblíbené postavičky narazíte poměrně často – a za velmi příznivé ceny. Od hodinek s Mickey Mousem, přes flashku ve tvaru Darth Vadera a formičky na muffiny ve tvaru droida, po růžovou houbičku na nádobí ve tvaru známé kočičí hlavy (ne, Grumpy cat to není…).

Kliknout na tlačítko „Buy“ a vystavit je ve vlastní e-shopu může být hodně lákavé. Nedělejte to.

Povím vám proč…

Správně tušíte, ža za podobnými produkty nestojí jedna jediná značka (jako je tomu třeba u Pumy či Adidasu). Běžně je najdete v řetězcích s visačkami privátních značek. Může je tedy vyrábět kdokoliv?

V podstatě ano – pokud splní jednu důležitou podmínku. Sjedná si pro výrobu licenci s držitelem práv. Proto se podobným výrobkům souhrnně říká licenční zboží.

Pokud takové zboží chcete prodávat, musíte ho koupit od někoho, kdo onu licenci má – a musíte být schopni tuto skutečnost prokázat. Pokud s dovozem zatím nemáte dostatečné zkušenosti, licenční zboží z Asie raději přenechte větším hráčům.

Jestli vás prodej věcí se známými postavičkami přesto láká, raději se pro začátek poohlédněte po velkoobchodní nabídce v ČR – hledat můžete na internetu, nebo si udělejte dobrodružný výlet do Sapy (obchod s velkým nápisem Licenční zboží s certifikátem je na konci bloku vpravo od hlavní brány 😉 ).

Ať se vám daří!

Lucie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *