Jak dopadl Global Shopping Day?

Jak dopadl Global Shopping Day?

Pokud jste, stejně jako já, podlehli středečním levným nákupům na AliExpressu, pak jste se stali účastníky jednoho nákupního rekordu…

Než Vám ho prozradím, musím se s vámi podělit o pár zajímavostí k dni 11.11. a jeho významu v Číně.

Tohle datum – čtyři jedničky, vypadá zajímavě asi pro většinu z nás. Číňané se mu však rozhodli dát ještě jeden význam – říkají mu Singles Day.

Tento den je protějškem ke dni sv. Valentýna, tedy svátku zamilovaných, a oslavuje ty, kdo jsou právě sami. Neboli single. A stejně jako Valentýn se i tento den stal dnem nákupů a dárečků – pod heslem dejte dárek sami sobě!

S tímhle nápadem přišla v roce 2009 právě společnost vlastnící AliExpress. V Číně v té době neexistovaly žádné „dny nákupního šílenství“ – jakými jsou třeba Black Friday v USA (tedy den, kdy se většina amerických obchodů v daném roce dostává do „černých“ čísel. Upomínku v kalendáři si nastavte za 14 dní ode dneška :-).

Do prvního ročníku se v roce 2009 údajně zapojilo pouhých 27 obchodů. V letošním roce jich bylo 27 tísíc…

Společnost vlastnící portály Alibaba a AliExpress během 24 hodin prodala zboží za 14,3 miliardy dolarů. 9 miliard prošlo jejími účty během prvních 12 hodin.

Pravděpodobně žádný jiný obchod nevydělal více peněz během tak krátké doby.

Pokud Vám letošní zlevněné nákupy utekly, nezoufejte – za 2 týdny máte další možnost při nákupech v USA. A Alibaba s AliExpressem nabízí příznivé ceny po celý rok 🙂

Ať se vám daří!

Lucie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *