Proč začít s dovozem právě teď

Proč začít s dovozem právě teď

Připadá vám obrázek s vánočními dárky uprostřed října trochu mimo? Nenechte se mýlit! Právě teď je ten nejlepší čas začít s importem zboží. Ještě totiž v klidu stihnete letošní vánoce.

Většina Čechů utratí za vánoční dárky kolem 10.000 Kč. Další peníze padnou na dekorace, vánoční ozdoby a další nákupy, které s vánocemi souvisí.

Pro obchodníky je to nejlepší období v celém roce – bez ohledu na to, zda prodávají počítače, dětské hračky, oblečení, bižuterii nebo třeba psací potřeby.

Dobrá zpráva je, že pokud budete chtít, letos to ještě stihnete.

Času na to je tak akorát. Zboží vám do konce listopadu stihne dorazit i námořní cestou nebo poměrně pomalou čínskou poštou (i když zásilky z Austrálie bych jinak, než letecky, asi nepokoušela).

Pokud si nevěříte na rychlé vytvoření e-shopu, který by vaši zákazníci do vánočních svátků nemuseli v konkurenční záplavě objevit, můžete zkusit mnohdy jednodušší osobní prodej. Vánoční trhy se konají skoro v každém městě či vesnici. Někde trvají na řemeslných výrobcích – jinde ale můžete prodávat, co chcete. Zejména v menších městech bývá stánkovné jen symbolické (třeba 100 Kč) nebo se neplatí vůbec.

Vyplatí se to?

rukaviceAno. Na trhy lidé chodí s myšlenkou, že pořídí vánoční dárky a počítají s tím, že utratí nějaké peníze. Prodává se tam tedy poměrně snadno.

Sama jsem loni absolvovala vánoční trhy ve vesnici, kde bydlím. Obec nemá ani 2.000 obyvatel – přesto jsem po 3 hodinách odcházela s 5.000,- v kapse.

Mimochodem – pokud do toho půjdete, nezapomeňte si rukavice. Ty z obrázku Vám z Číny pošlou za 33 Kč, včetně poštovného. Třeba jich pár prodáte i zmrzlým obdivovatelům vašeho stánku…

Já vám zatím s předstihem popřeji veselé vánoce… 🙂

Lucie


 

Ještě nemáte svůj e-book Jak začít podnikat v importu?

Začněte dovozem zboží vydělávat ještě dnes!

 

e-book jak zacit podnikat v importu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *